Jestem! nie wiem kim jestem ale jeszcze jestem. Myślę choć czuję, że mój mózg zwyczajnie się przepracował. Jest zmęczony, przepracowany, wypalony jakby coś w nim siedziało i każdy impuls z trudem przesyłało. Ja jestem zmęczona tak bardzo, że nie umie nawet tego opisać słowami. Potrzebuję pomocy.

Tysiąc myśli zaprząta moją głowę. Biegną jak oszalałe w różne strony. Każdy temat, każdą wersję rozwiązania mój mózg przerabia i nie znajduje dobrego rozwiązania. Bo nigdy nie wiesz co cię czeka.

Moje życie to bolesna tułaczka. Mam rodzinę a czuję się gorzej niż bym wyszła z domu dziecka. To trudny ból do opisania. Stworzyłam tego bloga aby go poznać, poznać siebie. Jest coś w nas ludziach czego nie możemy zdefiniować. Trudno nam o tym mówić. EMOCJE ! to chyba są emocje. Dzięki nim czujemy. Odbieramy świat innymi zmysłami. Są takie dogłębne. Często zapierają dech w piersiach gdy patrzymy na coś pięknego lub wyciskają łzy gdy o nas mówią nieprawdę.

Znów będziemy się przeprowadzać bo jednak nie mamy tutaj spokoju. Moi toksyczni rodzice wchodzą z butami w nasze życie. Moja psychika przez te 2 lata i 3 miesiące bardzo ucierpiała, przeżyła nie wiarygodne obciążenie. Trudno jest samotnie wychowywać dziecko gdy rodzice rzucają ci kłody pod nogi zamiast wesprzeć dobrym słowem i uśmiechem.

W życiu nic nie dzieje się bez przyczyny i od tak…każda sytuacja wcześniej była zaplanowana. Gdy dowiedziałam się o ciąży prosiłam przyszłego męża, żeby mnie nie zostawiał, żebyśmy wynajęli mieszkanie w Piasecznie blisko jego miejsca zamieszkania. Niestety po rozważaniach iż nie damy sobie finansowo rady a w domu rodzinnym mam siostry do pomocy i mama nie pracuje to zabawi dziecko jak po roku macierzyńskiego będę chciała iść do pracy, wróciłam do Lutczy. Ogromny błąd! Żyję teraz problemami toksycznych rodziców lub jak wcześniej jeszcze w domu rodzinnym problemami małżeńskimi mojej siostry. Życie takie sobie życie jest. Plącze, plącze i przeplata. Powoli okazywało się, że podjęliśmy tragiczną w skutkach decyzję.

Jest maj 2014 roku wracam z Piaseczna na ostatni miesiąc przed porodem aby być bliżej szpitala w którym zaplanowałam poród. Jest oczekiwanie. Mija wyznaczony termin porodu 10 czerwca. Jest strach i obawa bo wyniki hormonów tarczycy są złe. Nie wiadomo czy z dzieckiem będzie wszystko dobrze. Nie wiadomo kto zawiezie mnie do szpitala jak zacznie się poród. Boję się ale jestem spokojna. co ma być to będzie. ŻYCIE! tak bardzo marzyłam, żeby to mąż pojechał ze mną na porodówkę. UDAŁO SIĘ! Nikusia zaczekała aż tata wróci z Warszawy prześpi się i 17 czerwca pojedzie z nią i mamusią na poród. Miną miesiąc są problemy bo chcę dziecko do butelki przyzwyczaić i nadal karmić piersią. Ciągłe pretensje o gówniane rzeczy np. że jem pomidora a teraz są drogie. Ja sama i toksyczna mamusia. Jest ciężko, rozważamy przeprowadzkę do Piaseczna na mieszkanie gdzie poczęła się Nikula. Koledzy nie zgadzają się na mieszkanie z dzieckiem. Myślimy i myślimy może inne mieszkanie? ale po chrzcinach. 21 września 2014 r. chrzcimy Nikusię jest cała rodzina. Po chrzcinach podjęliśmy decyzję, że więcej zaoszczędzimy na nasz dom jak będę mieszkać z dzieckiem dalej w domu rodzinnym. Mieliśmy budować się na działce od mojej mamy ale na szczęście nie wzięliśmy tej działki. Z nią było by jeszcze więcej problemów. Szukaliśmy swojej działki aż do października 2015 roku. Przez ten czas były święta Bożego Narodzenia pierwsze święta w życiu Nikusi spędzone  w Myczkowcach u moich teściów. Nie dało się już wytrzymać zwłaszcza, że jesień i zima to ciężki czas w moim domu rodzinnym. Mało słońca i roboty do zrobienia więc każdy po sobie szuka zaczepki a szczególnie moja toksyczna mamusia i tatuś swoje pretensje przelewają na moje małżeństwo, widząc że jest nam za dobrze. Gorączkowy świąteczny miesiąc grudzień i cały styczeń spędziłam w Myczkowcach. Toksyczna mamusia wydzwania, żebyśmy wracały bo będzie się sprzątać w domu po mojej babci i tu możemy mieszkać. Nie rajcowało mnie to wcale ale wróciłam pokazać jak moja córcia a ich jedyna wnuczka już urosła. Dalej problemy i kłutnie o błache rzeczy. Obrażanie wszystkich do okoła moich najbliższych co mnie szanują. Mój mąż to niezdara a jego rodzice nieroby.  Dla odskoczni od wariactwa postanowiłam zasadzić ogródek mojej babci, pielęgnować i patrzeć jak rosną. W każdej wolnej chwili szłam i wyrywałam trawkę, siekałam i podwiązywałam pomidory czy ogórki. Często Nikusia spała w wózeczku przy ogródku a ja pracowałam. Miałam tego roku dużo pomidorów.

Pierwsze urodzinki Nikusi huczne w hotelu*** Solina SPA w Myczkowcach. Życie toczy się dalej. Kończy się mój urlop macierzyński przechodzę na kuroniówkę. Nadarza się okazja odbycia stażu ze środków unijnych. Do 10 lipca przyjmują wnioski w urzędzie pracy trzeba tylko znaleźć pracodawcę. Marzyło mi się odbyć staż w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Zadzwoniłam, zapytałam, przyszłam do naczelnika wydziału i dostałam zgodę na odbywanie 3,5 miesięcznego stażu. Cieszyłam się jak głupia, że się udała. Gdy będąc jeszcze na studiach próbowałam nigdy nie mogłam trafić na wolne miejsce a teraz się udało. Tak zwyczajnie, bo tak właśnie miało być! To żaden przypadek!

Na stażu poznałam świetnych ludzi, każdy inny wyjątkowy z innymi doświadczeniami życiowymi. Nauczyłam się wiele. Często zastępowałam koleżankę w sekretariacie co było dla mnie wyróżnieniem ale i też ciężką pracą z uwagi na ilość poczty jaką trzeba było wprowadzić do systemu a w miedzy czasie robić kawę, odebrać telefon i ładnie wyglądać. Nie jest łatwa praca sekretarki ale też łatwych rzeczy w życiu jest mało i dla każdego jest to co innego.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s