To jest niesamowite!!!

Przyszły mi bezsenne noce najprawdopodobniej spowodowane ilością spraw na głowie. Myślę tu o wyborze działki pod nasz domek. Co dla mnie nie jest łatwym zadaniem. Nie mogę się zdecydować czy lepiej mieć blisko do miasta wojewódzkiego czy może wybrać miejce gdzie domowe zacisze będzie faktycznie zaciszem. Naszym azylem. Budzę się po 4 godzinach snu wyspana i siedzę do rana albo idę późno spać, wertując katalogi z projektami aby dopasować coś do działki nad którą się zastanawiamy albo tylko ja się zastanawiam,  bo dla mojego męża to zupełnie innaczej wygląda. On myśli tak: jest działka w miarę dobra cena, adekwatna do lokalizacji, jakiś dom się zmieści z 4-spadowym dachem i garażem – to biorę. A ja biedna siedzę obmyślam czy aby napewno ten projekt domu będzie fajnie wyglądał akurat na tej działce. Czy strony świata będą dobrze wykorzystane, tzn.od południa chcę więcej okien by było nam cieplej i przytulniej. Gdzie ma być ogródek na pomidory, gdzie sad na borówki i winogrona oraz by okno od sypialni na parterze, będące dzwiami wychodziło na mój ogród kwiatowy z niebieskimi hortensjami, lawęndą i wrzosami. Czy w kuchni okna będą skierowane do strony najbardziej ruchliwej okolicy działki, aby zmywanie talerzy po rodzinnych obiadach było bardziej ciekawe:D.
Życie kobiety romantycznej marzycielki nie jest łatwe stwierdzam patrząc na mojego męża. To tak, ale ja nie tym chciałam się podzielić.
Otóż niesamowite jest moje życie. Konkretnie, zbierzność chwil, miejsc i ludzi. Wierzę , że w życiu nic nie dzieje się od tak. Każda chwila po coś  jest  czegoś nas uczy, coś ukazuje.
Myśląc sobie o wszystkim, przeglądając facebook’a nagle popatrzyłam na zegar w telefonie i datę. Dziś jest 17 i ja nie śpię od 1 .To tak jak 13 miesięcy temu, gdy na ten świat wybierała się moja córeczka . Co to jest? co nie pozwala mi spać akutat w ten dzień średnio co 2, 3 miesiące? To dziwne, niesamowite zarazem! Ktoś pilnuje, żebym nigdy nie zapomniała tamtych chwil. Muszę co kilka miesięcy wracać myślami by pamiętać doskonale. Jest 4:07 dwa lekkie skurcze jak muśnięcia w brzuszku. Ledwie się spostrzegłam , że te dwa skurcze to w miarę w podobnym czasie wystąpiły. Czekam więc dalej, przytulając mężulka, który o 2 przyjechał z Warszawy, gdyż tydzień po terminie miałam się zgłosić do szpitala na wywoływanie porodu.
Przytulając go mocno oczekiwałam na trzeci lekki skurcz przy którym poczułam jak coś mi lekko chlusneło. Zaczeły się wody płodowe sączyć dość intensywnie. Jak już udało mi się wstać z łóżka byłam pewna że to wody. Przy każdym ruchu chlust. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że mam tak dużo tych wód płodowych ale wiedziałam, że w ten dzień urodzi się nasza córczka. Dlatego też po dwóch godzinach cichutko przykucłam przy moim śpiącym mężu i na ucho powiedziałam z drżącym z podekscytowania głosem ” Kotku dzisiaj zostaniesz tatusiem”. Usłyszał to odrazu! mimo iż był zaspany i nie szłyszał jak od dwóch godzin biegam po pokoju szykując się na wyjazd do szpitala. Zapytał z oczami pełnymi zaskoczenia ” Kto tak powiedział ” . Ja się już roześmiałam bo przez 9 miesięcy nie zdążył się przygotować  psychicznie na ten dzień. Odpowiedziałam tylko- „Ja” a on poddał się dalej sennej pokusie. Niesamowite jest to, że można chodzić w ciąży nawet 2 lata a i tak poród dla męszczyzny to jak grom z jasnego nieba!
Niesamowite jest to, że obudziłam się właśnie 17 lipca po 13 miesiącach z Niki aby jej i sobie opowiedzieć ten historyczny moment. Niesamowite jest życie, przyroda , miłość prawdziwa i człowiek.

image

Tak śpi moja 13 miesięczna córca właśnie dzisiaj na urodziny:D

image

TO TEŻ JEST DLA MNIE NIESAMOWITE!

Monia

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s